GEC18IST Hakkında

Global Girişimcilik Kongresi 16-19 Nisan 2018’de İstanbul’da

Tüm dünyada 170’i aşkın ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın (Global Entrepreneurship Week – GGH) küresel kongresi olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress – GEC), 16-19 Nisan 2018’de, kongrenin 10. senesinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Kansas City, Dubai, Şanghay, Liverpool, Rio, Moskova, Milan ve Medellin gibi şehirlerde gerçekleşen GEC, Kauffman Vakfı destekli Global Girişimcilik Network’ü (Global Entrepreneurship Network – GEN) tarafından başlatılmıştır ve dünya çapında girişimciliği ve girişimcilik ekosistemlerini geliştiren kurum ve kuruluşların buluşma noktası haline gelmiştir. Kongreye; tüm dünyadan 3000+ Katılımcı & 550 GEN delegasyonundan oluşan girişimcilik ekosistemi liderleri, araştırmacılar, kamu görevlileri, girişimciler ve yatırımcılar katılmaktadır. GEC, her sene bahar aylarında farklı bir ülkede gerçekleştirilmektedir.

GEC18IST, 16-19 Nisan’da Hilton İstanbul Bomonti’de, 4 gün boyunca ana kongre dışında GEN Çalıştayı & Ödül Töreni, saha ziyaretleri ve ekosistem atölyelerine ev sahipliği yapacak.  Kongre;  İlham & Paylaşım, Keşif & Öğrenim, Değerlendirme ve Dayanışma amaçları çerçevesinde girişimcilik ekosistemi liderlerine yönelik olacak. GEC18IST; STK, üniversite, lise, kamu ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra girişimci ve yatırımcıları ağırlayacak.   

Kongre boyunca iş ve girişimcilik dünyasının önde gelen fikir önderlerinin ağırlandığı ana seanslar, ilham verici konuşmacılarla endüstri ve ekosistem trendlerinin konuların tartışılacağı paralel seanslar, konu bazlı araştırma ve atölyelerin gerçekleşeceği Learning Hub’lar ve networking fırsatı yaratacak birçok farklı alan bulunacak. Tüm kongre programına sürekli güncellenen “Program” sayfasından ulaşabilirsiniz.

https://genglobal.org/gec

GEN & GGH Hakkında

Global Girişimcilik Network (GEN)

Global Girişimcilik Network (GEN)  bütünsel bir global girişimcilik ekosisteminin yararlanacağı bir öğrenim ve paylaşım platformudur.

GEN, girişimcilik ekosistemlerinin gelişimiyle ilgili 170’ten fazla ülkenin dahil olduğu; araştırma, politika, ilham ve farkındalık, eğitim ve yatırım konularını kampanyalar, etkinlikler ve çalıştaylar yoluyla ele almaktadır.

Global Girişimcilik Haftası (GEW) kampanyası, Global Girişimcilik Kongresi (GEC) ve Global İş Melekleri Network (GBAN) GEN’in en gelişmiş ve yaygınlaşmış çalışmalarına örnektir. 

 

Bilgi için:

https://genglobal.org/ 

http://www.globalgirisimcilikhaftasi.com/

GEN Başkanın Mesajı

Jonathan Ortmans

16-19 Nisan’da, 170 ülkeden binlerce girişimci, yatırımcı, araştırmacı, STK temsilcisi ve girişimcilik lideri İstanbul’da bir araya gelecek. Hep birlikte, daha çok iş yaratmak, daha çok kişiyi eğitmek, inovasyonu hızlandırmak ve ekonomik büyümeyi güçlendirmek için ekosistemleri nasıl beslememiz gerektiğini konuşacağız.

GEC18IST, GEC’nin Kauffman Vakfı tarafından Kansas City’de başlatılmasının 10. Yılı olacak. Bu toplantı, birçok seans ve networking fırsatı ile ilham & paylaşım, keşif & öğrenim, değerlendirme & dayanışma çerçevesinde birbirimizi beslememize fırsat verecek.

Hepinizi İstanbul’da bireyler ve fikirleri bir araya getirdiğimiz ve herkesin faydalanacağı ekosistemler yaratmanın yollarını tartışacağımız GEC18IST’e davet ediyoruz.

GEC18IST Başkanın Mesajı

Ali Sabancı

Tüm dünyada 170’den fazla ülkenin girişimcilik ekosistemlerinin katıldığı ve girişimciliğin dünyada en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi – Global Entrepreneurship Congress’i (GEC) 10. senesinde TOBB, TİM, Habitat Derneği ve Endeavor Derneği’nden oluşan konsorsiyumun ev sahipliğinde 16-19 Nisan 2018 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti Otel’de gerçekleştirilecek.
 
Türkiye’nin girişimci gücünü uluslararası platformda sunmak adına önemli araçlardan biri olan Global Girişimcilik Kongresi için iki sene evvel yola çıktık. Nihai amacımız ise, bölgesel ve uluslararası girişimcilik merkezi olan, dünyaca önemli konferans ve seminerlere ev sahipliği yapan, coğrafi konum avantajı ile Asya’yı Avrupa’ya bağlayan İstanbul’u küresel bir girişimcilik merkezi haline getirmek.
 
Uluslararası girişimcilik dünyasının en büyük organizasyonu olma niteligini taşıyan kongre ile 170 ülkeden gelecek 3000’i aşkın girişimcilik ekosistemi lideri hem ülkemiz hem de diğer ülkelerdeki girişimcilik ekosistemlerini tanıma, networking yapma fırsatı bulacaklar. Bu etkinlik ile yurt dışından çok değerli girişimcilik ekosistemi liderlerini Türkiye’de ağırlayacak ve küresel girişimcilik gündemini hep birlikte belirleyeceğiz.

Tüm girişimcilik ekosistemi üyelerini GEC’e bekliyoruz.